Řím

V roce 2016 jsem na internetu našla levné letenky do Říma. WizzAir nabízel na určité termíny zpáteční letenky za cca 600,- Kč na osobu. Tomu jsme nemohla odolat a hned jsem je kupovala. V březnu 2017 jsme se sbalili a odletěli na náš další výlet.

Letěli jsme na letiště Rome Ciampino. Odtud Vás autobus za 5 Eur doveze do centra Říma – přímo na vlakové nádraží Rome Termini, odkud už se téměř kamkoliv můžete dopravit městskou hromadnou dopravou. My jsme měli zarezervované soukromé ubytování v jednom apartmánu nedaleko Vatikánu, takže jsme na vlakovém nádraží nasedli na metro A (oranžová barva) a jeli se ubytovat.

Hned, jak jsme uložili věci, vydali jsme se na procházku. V centru Říma se všude dá pohodlně došlapat pěšky. Dali jsme si pozdní oběd  – jak jinak než pizzu s vínem, navštívili jsme Vatikán, Castel Sant Angelo, prošli se po starobylých mostech v okolí (Ponte Umberto, Ponte Vittorio Emanuel II.).

Nemohli jsme si nechat ujít ani krásně vypadající zmrzlinu.

Dál jsme se vydali směrem ke Španělským schodům…. cestou jsme míjeli Museo Napoleonico, Museo Nazioale Romano, Mausoleo di Augusto až jsme došli přímo k Fontana della Barcaccia, která se nachází pod španělskými schody. Předem upozorním, že pokud chcete místní lákadla navštívít (př- Fontána Di Trevi, Španělské schody), připravte se na nával turistů.

Od Španělských schodů jsme šli směrem k Fontáně Di Trevi.

Fontánou jsme zakončili náš první den v Římě a pomalu jsme se přesunuli k našemu ubytování.

Další den jsme se metrem svezli na zastávku Colosseo a vy už můžete tušit, že to je zastávka metra blízko Kolosea. Jelikož u pokladen přímo před Koloseem byly fronty, popošli jsme o kousek dál k Forum Románum, kde jsme si pohodlně koupili lístky na vstup do Forum Romanum, tak i do Kolosea. Když už jsme byli u Forum Románum, navštivili jsme nejdříve tuto historickou památku. Objekt je to velký, takže zde můžete strávit třeba i dvě hodiny procházením.

Protože má Forum Romanum několik vchodů i východů, vyšli jsme přímo u Kolosea.

Od Kolosea jsme se prošli k Plazza Venezia a Sacrario delle Bandiere delle Forze Armate.

Cestou k Pantheonu jsme se naobědvali v jedné místní restauraci. Nutno podotknout, že tato pizza byla ještě lepší, než ta předchozí.

Krásnými úzkými uličkami jsme došli okolo Basilica di Santa Maria Sopra Minerva k Pantheonu

V kavárně La Case dek Cafféí Tazza d’Oro jsme si dali Granita Di Café, což je ledová káva po italsku. Doporučení na tuto specialitu jsem dostala od kamarádky.

Od Pantheonu jsme se opět prošli směrek k našemu apartmánu.

Cestou jsme si dali večeři v restauraci Zigaetana, která se nacházela kousek od našeho ubytování. Když jsme měli několikrát pizzu, museli jsme ochutnat i italské těstoviny….

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek