Hřensko + Pravčická brána

Pokud se chystáte do Německa a projíždíte Severníma Čechama (například do Drážďan), rozhodně se nezapomeňte zastavit v Hřensku. Tak jsme to udělali i my.

Hřensko sde nachází severně od Děčína, nedaleko Bad Schandau v blízkosti hranic České republiky s Německem.

Když přijedete do Hřenska autem, musíte zaparkovat na vyhrazeném placeném parkování. Parkovacích míst je tu opravdu hodně, ale i tak se Vám může stát, že nenajdete místo a budete muset parkovat daleko od centra.

Pokud místo najdete nedaleko řeky Kamenice, můžete se vydat směrem na Pravčickou Bránu. Musíte chvilku jít proti proudu řeky Kamenice, až dorazíte k Penzionu Klepáč. Odtud už můžete následovat červené turistické značení, které Vás dovede přímo na Pravčickou bránu.

Připravte se na převýšení cca 300 metrů. Celková délka trasy od Penzionu Klepáč k Pravčické bráně je cca 4km. Od parkovišť potom v rozmezí od 4.5 km až 5.5 km v závislosti na tom, na jakém parkoviští parkujete.

Pokud si tuto cestu chcete zkrátit, můžete využít autobus. Autobusová zastávka se nachází přímo proti Penzionu Klepáč. Záleží na Vás, jestli si cestu chcete jen zkrátit (vystoupit u rozcestí Tři prameny), nebo chcete autobusem překonat nějaké to převýšení (vystoupit na Mezní louce), ale nachodit podobný počet kilometrů.

Zkrácení cesty – od rozcestí Tři prameny už je to už pouze cca 2.5 km po nezpevněné cestě (většinou hlína). Převýšení cca 200 metrů.

Překonání převýšení – od Mezní louky je to na Pravčickou Bránu cca 5.5 km, ale převýšení na tuto trasu není tak velké – cca 125 metrů. Když se toto převýšení rozloží do trasy 5 km, bude to rozhodně pohodlnější trasa například pro rodiny s dětmi.

Protože nejsme žádný ,,Béčka“ a taky zatím nemáme děti, vydali jsme se na cestu rovnou z Hřenska. Stoupání bylo místy trochu náročnější, ale jako každý jiný jsme to zvládli.

Nahoře u Pravčické brány najdete i občerstvení, které sem přivážejí zvláštní lanovkou (pouze pro nákladní dopravu). Jsou zde taky udělané stezky s vyhlídkami, odkud si lze bránu vyfotit.

Brána je moc pěkná a výhled z okolních vyhlídek opravdu stojí za to. Rozhodně doporučujeme navštívit.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek