Caminito Del Rey

Pokud se nacházíte v Andalusii, určitě nesmíte vynechat Caminito Del Rey.

Caminito Del Rey se nachází cca 60 km od Malagy. Jedná se o kaňon řeky, který býval v minulosti využíván k výrobě elektřiny.

Celá stezka je dlouhá cca 5 kilometrů. Je rozdělena do tří úseků. První a poslední z nich vede ve větší části po dřevěných chodníčkách, které jsou v některých místech zavěšené na skále a vedou v několikametrové výšce nad hladinou řeky. Prostřední úsek vede po zemi mezi stromy, takže ten ocení lidé, kteří nemají rádi výšky.

Proč se jí říká ,,Stezka smrti“ ?

Díky tomu, že stezka byla postavena před více než 100 lety a dlouho dobu ji nikdo neupravoval, byla ještě před 20 lety velmi nebezpečná. Betonová stezka se rozpadala a několik lidí zde přišlo o život. Vydávali se sem milovníci adrenalinu a některým z nich se tento adrenalin stal osudným. Španělská vláda i proto nechala uzavřít. Zůstala zavřená až do roku 2015, kdy byla zrekonstruována a opět otevřena veřejnosti.

Jak se sem dostat ?

Ideální je půjčit si auto a dojet autem blízko stezky. Jelikož je stezka jednosměrná, jsou pouze dvě možnosti.

  1. Dojet do vesničky El Chorro – nechat zde auto a sednout na autobus, který Vás doveze nedaleko hlavního kiosku u stezky. Nebudete po procházce nuceni čekat na autobus, který jede jednou za 30 minut.
  2. Dojet přímo ke kiosku u Caminito Del Rey – můžete se vrhnout rovnou na stezku, ale musíte počítat s tím, že po procházce musíte počkat na autobus, který Vás zaveze opět ke kiosku.

Kde koupit lístky a kolik stojí ?

Lístky můžete koupit zde a ceny jsou následující:

  • Základní vstupenka – 10 EUR
  • Základní vstupenka + autobus – 11,55 EUR
  • Vstupenka s průvodcem – 18 EUR
  • Vstupenka s průvodce + autobus – 19,55 EUR

Upozorňujeme, že prohlídka s průvodcem je pouze v angličtině nebo španělštině. Na začátku cesty Vám bude rozdán audioprůvodce se sluchátky a po cestě se budete držet průvodce, který Vám bude poskytovat plno informací přímo v průběhu procházky.

Dále upozorňujeme, že je důležité lístky koupit několik týdnů předem, jinak se Vám může stát, že se na stezku nedostanete. Na stezku se vejde pouze omezené množství lidí a bez platného lístku nelze na stezku vstoupit.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek