Jak se dostat do Londýna ?

Jak jsme již psali, před nějakým časem jsme navštívili Londýn. V tomto článku se dozvíte, jak se do Londýna nejlépe dostat.

Jízda autobusem

Regio Jet
Pokud nejste fanoušky fanoušky létání, můžete využít nabídky Regio Jetu. Ten nabízí jízdenky autobusem z Prahy každý den v 18:00 hodin. Tento spoj dorazí do centra Londýna následující den v 11:30 hodin. Ceny jízdenky se pohybují od 950 Kč. Jízda autobusem se Vám může zdát dlouhá, ale nebojte – zabavíte se pomocí multimediálních obrazovek, které se nachází na sedadlech před vámi. Můžete si vybrat ze sledování různých filmů, televize, hraním her nebo sledováním, kde se právě nacházíte. Jediný autobus Vás zaveze do centra města- na Victoria Bus station.

Letadlo

Jak už to tak bývá, letiště se vyskytují na okrajích měst. Jinak tomu není ani v případě Londýna. Musíte tedy počítat s tím, že z letišť Vám bude nějakou dobu trvat, než se do centra dostanete. Doba trvání této cesty z letiště do centra záleží na letišti, kam letí Vaše letadlo. Více o dopravě z Londýnských letišť najdete zde.

Wizzair
Společnost WizzAir létá na letiště London-Luton každý den v týdnu, vyjma úterý. Letenky se pohybují od 1300 Kč výš, pokud tedy nejste členem WizzClubu.


Ryanair
RyanAir létá do Londýna (London- Stansted) každý den. Zpáteční letenka se dá sehnat pod 1000 Kč, což je velmi pěkná cena. Jelikož se jedná o nízkonákladovou společnost, za každou další službu si zaplatíte. Levné letenky jsou vhodné pro tzn. ,,baťůžkáře“, což jsou lidé, kterým nevadí cestovat na lehko pouze s příručním zavazadlem.

EasyJet

Letecká společnost EasyJet létá do Londýna každý den. Nejvíce létá na letiště Stansted, ale létá i na Gatwick. Cena letenky se pohybuje od 1564 Kč.

British Airways
Tato letecká společnost je ze všech nejdražší. Je to ovšem dáno tím, že létá na nejčastěji (několikrát za den) a na největší letiště v Londýně- tedy na London Heathrow. Letenky se dají sehnat od 2400 Kč.

Vlak

Kdo nerad jezdí autobusem, může se do Londýna dostat i vlakem – tato cesta trvá cca 14 hodin. Můžete najít spoje z Praha-Norimberk-Frankfurt-Brusel- Londýn nebo Praha-Regensburg-Frankfurt-Brusel-Londýn.

Auto

Cesta autem může trvat 12 hodin, záleží ovšem na tom, jak řídíte. Musíte si ovšem dát pozor na parkování v Londýně, které může být pěkně ošemetné. Dále také musíte počítat s mýtným a zároveň poplatek za průjezd Eurotunelem, který Vás vyjde od cca 100EUR/cestu. Jízda autem se Vám může tedy pěkně prodražit.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek