Nízkonákladové aerolinky- kam z ČR létají

Jak jsme již zmiňovali v článku o tom Jak na levné letenky??, dobrou volbou pro cestování na prodloužený víkend jsou letenky od nízkonákladových aerolinek.

Výhody:

  • Cena letenek – jsou levnější

Nevýhody:

  • v ceně letenky je pouze příruční zavazadlo – proto vhodné pro cestování na prodloužený víkend (maximálně na jeden týden).
  • za každou další službu se platí
  • nelétají každý den

Kam lze z České republiky nebo okolí nízkonákladovými aerolinkami letět ?

Lety z Prahy

Jelikož je Praha naše hlavní město a nachází se zde největší letiště, počet dostupných destinací je z České Republiky největší.

Wizzair dříve nabízel více možností. Možná i kvůli vyšší konkurenci, která pro tuto společnost může znamenat RyanAir, nyní nabízí pouze tři destinace: Kutaisi (Gruzie), Londýn- Luton (Spojené království Velké Británie a Severního Irska) a Bari (Itálie).

RyanAir je na tom o poznání lépe. Nabízí lety do Bruselu (Belgie), Zadaru (Chorvatsko), Bilundu a Kodani (Dánsko), Bordeaux, Marseille a Paříže (Francie), Budapeště (Maďarsko), Dublinu (Irsko), Eilat Ramonu a Ovda (Israel), Bari, Benátek, Milána a Bologni, Pescara, Pisa, Trapani a Řím (Itálie), Amman Jordan (Jordánsko), Riga (Lotyšsko), Marrakéš (Maroko), Eidhoven (Nizozemí), Krakow (Polsko), Barcelona, Madrid, Malaga, Palma De Mallorca (Španělsko), Göteborg a Stockholm (Švédsko), Bournemouth, Edinburg, Liverpool a Londýn- Stansted (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Brna

Z Brna lze letět s RyanAirem do Berlína (Německo), Milána (Itálie) a Londýna- Stanstedu( Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Pardubic

Pokud chcete s České Republiky do Španělska, musíte právě do Pardubic. RyanAir létá do Alicante a Londýna- Stanstedu (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Ostravy

RyanAir nabízí lety do Milána (Itálie) a Londýna – Stansted (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Norimberku

Kdo je ze západních Čech, může dojet do blízkého Norimberka, odkud létá Wizzair. Ten nabízí destinace jako Sofia (Bulharsko), Skopje (Makedonie), Bukurešť (Rumunsko), Kluž (Rumunsko), Sibiu (Rumunsko), Temešvár (Rumunsko) a Kyjev (Ukrajina).

RyanAir nabízí lety do Zadaru (Chorvatsko), Soluně (Řecko), Budapeště (Maďarsko), Bari, Crotone, Milána, Neapole, Palerma a Říma (Itálie), Vilniusu (Litva), Malty, Marrakéše (Maroka), Krakowa (Polsko), Porta (Portugalsko), Alicante, Madridu, Malagy a Palmy de Mallorky (Španělsko), Kyjev (Ukrajina), Manchesteru a Londýna- Stanstedu (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Katowic

Nabízenými destinacemi od Wizzairu z Katowic jsou: Bourgas (Bulharsko), Split (Chorvatsko), Larnace (Kypr), Kutaisi (Gruzie) a německá měst Kolín Nad Rýnem a Dortmund.

RyanAir nabízí lety do Hamburku (Německo), Athén a Korfu (Řecko), Dublinu (Irsko). Málána (Itálie), Birminghamu, Edinburgu a Londýna- Stanstedu (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Bratislavy

Ten, kdo má v dojezdové vzdálenosti Bratislavu, může letět Wizzairem do Sofie (Bulharsko), Skopje (Makedonie), Kyjeva (Ukrajina), Lvivu (Ukrajina) a Lodnýna- Luton (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

RyanAir nabízí lety do Bruselu (Belgie), Burgasu (Bulharsko), Paphose (Kypr), Paříž (Francie), Atény, Korfu a Soluně (Řecko), Dublinu (Irsko), Ovdi (Israel), Alghero, Bologni, Milána, Říma (Itálie), Maltu, Marrakéše (Maroko), Eidhoven (Nizozemsko), Nisu (Srbsko), Barcelony, Madridu, Malagy a Palmy de Mallorky (Španělsko), Dalamanu (Turecko), Kyjev (Ukrajina), Birminghamu, Edinburgu, Leeds, Londýna- Stanstedu a Manchesteru (Spojené království Velké Británie a Severního Irska).

Lety z Vídně

Ten, kdo by chtěl letět z Vídně, je šťastný člověk. Vídeň totiž nabízí nejvíce destinací ze všech předchozích letišť. Wizzairem nabízí: Tuzla (Bosna a Hercegovina), Varna (Bulharsko), Larnaca (Kypr), Billund (Dánsko), Nice (Francie), Kutaisi (Gruzie), Dortmund (Německo), Soluň (Řecko), Reykjavík (Island), Tel-Aviv (Izrael), Bari (Itálie), Sicílie (Itálie), Milán (Itálie), Řím (Itálie), Ohrid (Makedonie), Malta, Eidhoven (Nizozemí), Bergen (Norsko), Gdaňsk (Polsko), Varšava (Polsko), Lisabon (Portugalsko), Kluž (Rumunsko), Madrid (Španělsko), Malaga (Španělsko), Tenerife (Španělsko- Kanárské Ostrovy), Valencie (Špaanělsko), Malmo (Švédsko), Stockholm (Švédsko), Kyjev (Ukrajina).

RyanAir nabízí lety do Larnaky a Paphos (Kypr), Kodaně (Dánsko), Paříže (Francie), Stuttgartu (Německo), Chánie, Korfu, Heraklionu, Kalamaty, na Kos, Mykonos, Rhodos, Santorini a Zakynthos (Řecko).

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek