Benátky

Tak se opět hlásím s dalším článkem. Dnes by do Benátek asi nikdo nejel díky Koronaviru, ale my jsme to stihli ještě před tím, než se tento virus dostal do Evropy a začal se šířit právě severní Itálií.

Od rodičů jsme dostali letenky k Vánocům a tak jsme se 24.1. vydali do Prahy na letiště a pak směr Benátky Treviso. Na letišti jsme si jednoduše koupili jízdenky na autobus přímo do Benátek.

Když jsem cestu plánovala, myslela jsem si, že jeden den se pojedeme podívat do Verony. Jelikož jsem ale byla na antibiotikách (angína), tak jsme od tohoto plánu nakonec upustili.

Ubytovali jsme se v Hotelu Monte Carlo, který se nachází jen pár metrů od Náměstí Svatého Marka. Hotel je zařízen v klasickém benátském stylu. Hned na začátek jsme dostali welcome drink. V hotelu byli všichni moc milí, snídaně bohaté a překvapili nás i coffee breakem, kdy v čase mezi 16:00 a 18:00 nabízeli občerstvení zdarma (horký nápoj a něco sladkého k tomu).

Když jsme byli ubytovaní, tak jsme mohli začít objevovat toto město. A jak se nám tu líbilo/ nelíbilo ? Mě Benátky osobně moc nenadchly. Na to, že nebyla sezóna, jste se museli ostatním turistům neustále vyhýbat. Nedokážu si tedy představit, jak to zde vypadá v létě. Dalším důvodem byly i oprýskané budovy a nic moc hezký pohled. Samozřejmě hlavní kanál ,,Canal Grande“ a hlavní památky vypadají hezky a udržovaně, ale jakmile se vyhnete hlavním uličkám, tak vás zde nic neosloví. V noci bych se ve vedlejších uličkách bála sama jít, protože některé nejsou ani osvětlené.

Lákadla Benátek ?

  • Piazza San Marco
  • Ponte Rialto
  • Ponte Dei Sospiri – Most Vzdechů
  • Basilica Di Santa Maria della Salute
  • Canal Grande
  • San Michelle
  • Burano, Murano

Co ale můžeme doporučit jsou přilehlé ostrovy:

  • Ostrov Murano – vapporetto číslo 12 ze zastávky Fond Nove
  • Ostrov Burano vapporetté číslo 12 ze zastávky Fond Nove
  • Lido Di Venezia – vapporettem číslo 5.1 ze zastávky San Marco, San Zaccaria

Ostrov Burano

Tento ostrov je známý svými barevnými rybářskými domky. Každý je vymalován jinou barvou a ten kontrast je prostě ideální na focení. Vaporretto po cestě míjí ostrov San Michelle, na kterém se nachází hřbitov. Dále míjí ostrov Murano. Cesta na Burano trvá cca 45 minut, proto doporučujeme na lodi zabrat místa k sezení a vyrazit z Benátek přímo na ostrov Burano. V případě, že chcete i na ostrov Murano, tak ten navštivte až na zpáteční cestě. Pokud obrátíte pořádí, budete nejspíš muset celou dobu na lodi stát….

Ostrov Murano

Ostrov Murano je známý svou sklářskou výrobou. Můžete zde navštívit sklářské muzeum nebo se jen tak projít po tomto ostrově.

Ostrov Lido Di Venezia

Ostrov Lido Di Venezia je ideální volbou, pokud se chcete v letních měsících vykoupat ve Středozemním moři. Nachází se zde totiž dlouhé pláže a plno hotelů.

Jaké restaurace jsme navštívili a můžeme doporučit ?

Ristorante di Canaletto

Bogoi Pasta

Domácí těstoviny na mnoho způsobů – stačí si jen vybrat z nabídky a do 5 minut jíst…

Rossopomodoro Venezia

Mc Donald’s

I zde jsme se zastavili na svačinku a překvapili nás plněné smažené olivy. Ani by mi nenapadlo, že něco takového může být dobré.

Určitě je dobré se sem podívat, ale podle nás to není zas až tak velká romantika, ani nic extra. Tak zas pa….

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek