Ideální jarní/podzimní dovolená – Andalusie

Pokud chcete na jaře nebo na podzim někam vyrazit, doporučujeme koupit letenky do Andalusie a vyrazit.

V zimních (únor), jarních (březen, duben) a podzimních měsících (září, říjen, listopad) je na to ideální doba, jelikož zde není takové horko, ale příjemné počasí. My jsme se sem vydali v na začátku březnu a už jsme se i opálili.

Jak se do Andalusie dostat ? To si můžete přečíst v článku zde.

My jsme letěli do Malagy, kde jsme si půjčili auto a vyrazili na náš výlet 🙂

Co doporučujeme navštívit ?

Caminito Del Rey – Královská stezka neboli Stezka smrti

Pokud se rádi kocháte přírodou a nevadí Vám ujít pár kilometrů, určitě neváhejte a vydejte se podívat na toho Caminito Del Rey. Nevydávejte se sem v případě, že máte strach z výšek- to by se Vám mohlo po cestě dělat špatně 🙁

Více o Caminitu Del Rey si přečtěte zde.

Ronda

Město Ronda se nachází cca 100 km od Malagy. Leží na dvou skaliskách, které jsou spojeny starým mostem. Jelikož Rondu obklopuje pásmo hor, můžete zde vidět krásná panoramata…..

Jerez de la Frontera

Město je známé svým historickým centrem a díky výhodné pozici na cestě mezi mořem a horami přitahuje turisty.

Za zmínku stojí Alcázar de la Frontiera, což je stará pevnost v centru města, Catedral de Jerez nebo Iglesia de San Miguel

Cadiz

Cádiz je přístavní ostrovní město, které je spojené s pevninou dvěma mosty. Nachází se zde několik kilometrů pobřežní promenády a několik kilometrů pláže. Proto je toto město vhodné i na letní dovolené.

Tárifa

Tárifa je nejjižnější město Španělska a díky tomu zde můžete vidět krásné západy slunce s výhledem na Africký poloostrov.

Gibraltar

Pokud budete chtít zajet na Gibraltar, nezapomeňte si sebou doklad totožnosti. Pojedete totiž mimo Španělsko – totiž na území Velké Británie. Nemusíte se zde nikoho ptát, zda mluví anglicky, protože to je zde samozřejmostí. Je zde mnoho věcí, které stojí za to vidět.

Malaga

Toto město je známé díky svému pěknému historickému centru města. Nachází se zde historický palác Alcazaba, ze kterého je krásný výhled na celou Malagu, Katedrála de la Encarnación de Malaga nebo například Casa Natal de Eugenio Chicano. Dále se zde nachází významné muzeum – Muzeum Pabla Picassa….

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek