Maďarsko – Budapešť (s trasou)

Blíží se Vánoce, tak je nejvyšší čas ještě na poslední chvíli navštívit nějaké vánoční trhy a nasát tu sváteční atmosféru. Na podzim jsem přemýšlela, kam bychom se mohli letos podívat a nakonec byla volba jasná…bude to Budapešť.

Koupila jsem letenky od RyanAiru, zarezervovala ubytování a mohli jsme vyrazit. Do Prahy jsme jako vždy vyrazili autem, tentokrát jsme zaparkovali přímo na letišti v parkovacím domě. Rezervaci jsem raději udělala předem, aby na nás zbylo místo 🙂

Po bezpečnostní kontrole jsme se ocitli v bezcelní zóně druhého terminálu v Praze na letišti a už jsme jen čekali, až nám oznámi náš gate. Jelikož jsme měli koupené letenky od nízkonákladové společnosti, museli jsme se z gatu přesunout do autobusu, který nás přivezl přímo k letadlu. Usadili jsme se, letušky a letušáci nám předvedli bezpoečnostní opatření a než jsme se nadáli, byli jsme v Budapešti na letišti Ference Liszta.

Jak se dostat z letiště do centra ?

Autobus 100 E – centrum

Přímo na letišti můžete navštívit informační stánek, kde si můžete koupit lístky na autobus 100 E (stojí 900 HUF – cca 72 Kč)/osoba. Pokud je u informačního stánku hodně dalších lidí, můžete vyjít ven z terminálu, kde je několik automatů na jízdenky MHD. I zde nakoupíte lístky tento autobus…

Další možnosti je stažení mobilní aplikace MOBILJEGY, kde si můžete lístky na MHD kupovat online. Vyjímkou není ani lístek na autobus 100 E.

Se zakoupenou jízdenkou se poté vydáte směrem k autobusu – lehce Vás navedou informační tabule. Výhoda tohoto autobusu je taková, že Vás zaveze přímo do centra Budapeště. Můžete si vybrat ze tří zastávek – Kálvin tér, Astoria (přestup na metro) nebo konečnou stanici Deák Ferenc tér.

Cesta autobusem do centra trvá cca 45 minut – samozřejmě záleží na dopravní situaci.

Taxi

Pokud jste fajnšmekři, můžete si na letišti stopnout taxíka. Cesta do centra Vás vyjde cca na 30 EUR.

Po příletu jsme nasedli do autobusu 100 E a nechali se zavézt do centra. Jelikož bylo odpoledne, šli jsme se rovnou ubytovat a poté jsme vyrazili na procházku – shlédnout Parlament za tmy, kdy je pěkně osvětlený.

Ubytování

Doporučujeme se ubytovat v centru Budapeště – nejlépe na pravé straně řeky Dunaje – v oblasti Lipotváros (viz níže)….

Je to ideální poloha, jelikož vše budete blízko…

My jsme se ubytovali v Hostelu Full Moon. Nenechte se zmást, jedná se sice o hostel, ale nabízí i dvoulůžkové pokoje se soukromou koupelnou… Jedná se o ideální volbu pro mladé páry nebo kamarády. Nedoporučujeme ale pro rodiny s dětmi….

Co vidět nebo navštívit ?

Zajímavosti, které stojí za to navštivit, jsme uvedli v článku zde

Kde se najíst ?

Imeg

Mr. Funk (4)

Pokud máte rádi bagely nebo jste milovníkem donutů, potom se zde musíte zastavit…

7 Lucky Burger

Pořádná porce hovězího masa a netradiční burgery ? Pokud máte hlad, stavte se tady. Sice malá restaurace, ale personál a jídlo uplně nejlepší. za nás 1*.

Trhy

Jako všude, i tady se nachází vánoční trhy. Kde se všude nacházejí ? Klikněte na náš další článek zde.

Doporučený itinerář

Itinerář na 2 dny

První den – all in city center

Parlament (1 Start)-> Boty na nábřeží Dunaje (2) -> Soviet war memorial (3) -> Bazilika Sv. Istvána (5) -> Budapest Eye (7) + trhy v parku (6+8) -> Velká synagoga (9) -> Maďarské národní muzeum (10) -> Tržiště Great Market Hall (11) a trhy u něj (12) -> Citadella, Socha Svobody (13) -> Jubilejní park (14) -> Zahrada filosofů (15) -> Buda Castle (17+18+19) -> Rybářská bašta a Matyášův Chrám (20) -> hlavní trhy na náměstí Vorosmarty (23 END)

Druhý den

Vorosmarty park (1 Start) -> Jubilejní linka metra M1 -> Lázně Szechenyi (3) -> Hrad Vajdahunyad (4) -> Památník tisíciletí (5) -> Muzeum krásného umění (6)-> Palác umění (7 End).

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek