Slovinsko – NP Triglav – vodopády v okolí Kobaridu

Nedaleko Kobaridu se nachází mnoho vodopádů a stezek, kam se můžete vydat. My jsme se byli podívat na vodopády Koziak, Krampež, Sopot, Stopnik a Brusnik.

Koziak

Nedaleko Kobaridu se nachází krásný vodopád Koziak. Jelikož my jsme v Kobaridu přespávali, vyšli jsme z našeho ubytování pěšky. Pokud ale pojedete autem a budete místem jen projíždět, můžete zaparkovat na placeném parkovišti nedaleko kempu Koren.

Procházka z Kobaridu je dlouhá 5 kilometrů (cesta tam i zpět). Z Kobaridu se vydáte směrem ke Kempu Koren (přes Napoleonův most) a odtud už Vás navede turistické značení.

Zdroj: www.mapy.cz

Cesta je většinou nezpevněná, poslední kus přímo k vodopádu je po kamenném a dřevěném chodníku, takže to tu může klouzat.

Nově je zde zavedeno vstupné – 3 EUR/osoba, tak si sebou vezměte hotovost.

Krampež a Sopot

Z Kobaridu se můžete vydat do Obce Drežnica, kde můžete zaparkovat auto na veřejném parkovišti a vydat se na další vodopády. Nejblíže je Krampež a Sopot. Oba dva vodopády jsou od sebe cca 100 metrů daleko. Procházka na tyto vodopády je dlouhá cca 2 kilometry, takže to zvládne opravdu každý.

Zdroj: www.mapy.cz

Stopnik a Brusnik

O něco dále a po náročnější trase se nachází vodopád Stopnik a Brusnik. Vodopád je v docházkové vzdálenosti z Vesnice Drežnica, proto jsme se z vodopádu Krampež a Sopot vydali ještě k těmto vodopádům.

Před vesničkou Koseč se odbočí ze silnice doprava, kde podél pole vede turistická trasa.

Zdroj: www.mapy.cz

Celá tato trasa na vodopády Krampež, Sopot, Stopnik a Brusnik je dlouhá něco málo přes 5 kilometrů. Počítejte s tím, že trasa na Stopnik a Brusnik obsahuje nějaké to převýšení, takže si vyšlápnete pár schodů a nějaký ten kopec.

Více informací ohledně toho, co navštívit ve Slovinsku, najdete zde.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek