Krásy Šumavy II. – Modrava, Tříjezerní slať

Přesuneme se směrem na jih, blíže k Modravě. Po cestě do Modravy se můžete zastavit na na několika dalších místech a vydat se na další procházky v okolí. Tipy na výlety v okolí Srní najdete zde.

Modravou leží ve výšce 985 metrů nad mořem na soutoku tří potoků, ze kterých následně vzniká řeka Vydra. Modrava se nachází 106 km od Plzně, 165 km od Prahy, 63 km z Klatov nebo 32 km od Sušice. Modrava je centrum celoroční horské turistiky – vhodné jak pro běžky, tak pěší turistiku.

Tříjezerní Slať

My jsme navštívili tříjezerní slať, což je malé vrchovní rašeliniště si 3 km od Modravy. Tato slať je pojmenovaná podle tří jezírek, okolo kterých je vybudovaná dřevěnná stezka. Slať je dostupná i pro cyklisty.

Filipova Huť

Dalším tipem na procházku je stezka na Filipovu huť – cca 3km dlouhá procházka. Pokud se tam chystají dámy, rozhodně se dobře obujte. Tato stezka není určena pro cyklisty.

Stezka vede přes les, louky se vzácnými rostlinami při Filipohuťském potoku. Jako všude i zde jsou při cestě umístěny informační tabule o fauně a flóře okolí.

Povydří

Z Modravy se můžete vydat podél plavebního kanálu k Hradlovému mostu směrem na Antýgl. Procházka je cca 10km dlouhá.

Hradlový most je 72 metrů dlouhý dřevěný most, který vede přes řeku Vydru. Most je replikou bývalého historického mostu, který zachytával soustavou tyčí plavené dřevo a směřoval ho do plavebního kanálu.

zdroj: https://www.sumavanet.cz/modrava/fr.asp?tab=snet&id=3253&burl=&pt=HS

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek