Prachovské skály

Nedaleko Jičína (mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové) se nachází Prachovské skály. My jsme se zde stavili cestou z Mnichova Hradiště, kde jsme navštivili místní zámek. Po trase jsme ještě stihli i hrad Kost. Více zde.

Pokud přijedete k Prachovským skalám autem, musíte zaparkovat na vyhrazeném placeném parkovišti – cena parkovného je 80 Kč/auto. Z parkoviště se vydáte směrem k pokladně, kde si musíte koupit vstupenku.

Cena základního vstupného je 80 Kč. Studenti, děti, senioři a invalidé zaplatí 40 Kč. Za pejska zaplatíte poplatek 10 Kč.Pokud jste rodina o dvou dospělích a dvou dětech, potom si můžete koupit zvýhodněné rodinné vstupné za 200 Kč.

V areálu Prachovských skal si můžete zvolit libovolnou turistickou trasu. Na výběr jsou tři hlavní turistické cesty – nejpohodlnější červená, vyhlídková zelená a žlutá s dlouhými schody.

Pokud sebou máte děti nebo kočárky, tak si vyberte červenou trasu, ta je totiž nejméně náročná a jako jediná neobsahuje šplhání do schodů (pokud nedojdete až k rozcestníku Nad Císařskou chodbou). Před tímto rozcestníkem jsou totiž schody, které by se Vám s kočárkem špatně vyšlapávali nahoru.

Pro nadšence vyhlídek a tak trochu dobrodruhy je připravena trasa zelená. Vyhlídek je zde celkem pět – Schilkova, Všetečkova, Hakenova, Rumcajsova, Hlaholská. Tato trasa je vedena po schodech a po skalách, takže se vybavte pevnou obuví.

Žlutá cesta je mírnější než ta zelená, ale také vám dá zabrat. Ze žluté trasy se můžete jít podívat na vyhlídku Českého ráje nebo vyhlídku Míru.

Pokud se nebudete chtít vracet stejnou cestou zpět, můžete si cesty kombinovat – například zelenou trasou dojít až k rozcestí ,,Nad Císařskou chodbou“ a zpět po žluté trase přes rozcestí ,,U buku“.

My jsme šli přesně výše napsanou trasu a moc se nám líbila.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek