Lufthansa

Plánujete se někam vydat s Lufthansou ?

S touto společností máme zkušenosti – letěli jsme s nimi do USA (více o cestě zde) a rozhodně doporučujeme.

Letenky jsme koupili poměrně pozdě (2 měsíce před odletem), ale i tak byla cena příznivá. Zpáteční letenka vyšla na cca 13 tisíc/osoba. Zárověň jsme si koupili i odbavený kufr a sedadla na dvojsedačce.

Personál

Velmi profesionální. Jak už jsme psali v článku o American Airlines, na dálkových letech je standardem, že dostanete při letu jídlo a pití. Pití (nealko, pivo a víno) je roznášeno pravidelně v určitých intervalech a cestující si může i mezi těmito intervaly stewardy požádat o další.

Jídlo

Jídlo bylo moc dobré i když mě osobně asi více chutnalo jídlo od American Airlines.

Cesta tam – let přes den

Když letíte přes den, zákonitě dostanete i více jídla, protože se nepředpokládá, že by cestující přes den v letadle spali…

Hlavní jídlo

Hlavní jídlo se skládalo z několika věcí – studených i teplých. Každý si mohl vybrat mezi dvěma teplými jídli – normální a vegetariánské. My jsme si dali kuřecí teryaki s rýží a špenátem. K tomu jsme dostali ještě salátek se zálivkou, brownies, kaiserku s máslíčkem a hermelínem a čokoládičku.

Po jídle se běžně roznáší kafe. Lufthansa ale do kafe nabízí i Baileys, což mě překvapilo- musím říci, že mile 🙂 Baileys já ráda.

Svačina

K svačině jsme dostali toust plněný šunkou a sýrem. Musím říct, že toust byl poněkud suchý – kdyby k tomu nabízeli například kečup, udělali by lépe.

Cesta zpět – let přes noc

Jelikož je při letu před noc stanovený noční režim (ticho a klid, aby se cestující mohli prospat), obsluhování a jídla není tolik jako při nočním letu. Zpravidla dostanete pití, kolik si zamanete (v noci si o něj ale spíš musíte říkat), ale jídla jsou většinou jen 2 – večeře a snídaně. I to ale stačí v případě, že v noci nespíte…

Večeře

K večeři jsme dostali opět kuřecí maso, tentokrát s jinou omáčkou, rýží a zeleninou. K tomu opět salátek s dresinkem, sladký dezert a bagetku s máslíčkem a sýrem.

Snídaně

K snídani jsme dostali borůvkový muffin, ověsnou tyčinku a ovoce.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek