Krásy Šumavy III.- Srní a okolí

Do Srní se vydáváme z Prášil, kde jsme byli na výletě na Poledník a Prášilské jezero.  Jelikož jsme měli výlet naplánovaný na celý víkend, ubytovali jsme se zde v hotelu Srní. Hotel Srní  se pyšní výbornou snídaní (vřele doporučujeme 🙂 ). V případě, že hotel objednáte online přímo na jejich webových  stránkách, získáte zdarma hodinu squashe, sportovní haly nebo lezecké stěny. Hotel také nabízí wellness a má bazén, takže si po namáhavém dni na nohou můžete uvolnit svaly plaváním.

Ale dost už o hotelu, tento článek je o tipu na výlet v okolí Srní, takže jdeme na to 🙂

Co navštívit v okolí ?

Možností je spostu, stačí si jen vybrat….

Vlčí výběh

Vlčí Výběh se nachází cca 1 km ze Srní. Pokud půjdete pěšky, dojdete k němu zhuba za 10-15 minut. Můžete se zde projít tzn. ,,vlčí stezkou“, která je dlouhá cca 2 km a dojít až k 300 metrů dlouhé lávce, která prochází výběhem vlků ve výšce 4 – 5 mětrů nad zemí. Jak už název naznačuje, žije zde smečka vlků a vy se na ně můžete přijet podívat.

http://www.npsumava.cz/gallery/30/9272-nc_srni_mapka_arealu.jpg

Klostermannova stezka

Hádejte, kdo se v okolí narodil ? Asi nejslavnější šumavský spisovatel Karel Klostermann možná v krásné přírodě čerpal inspiraci do svých románů nebo povídek…. 

Tato stezka vede z Rokyty do Srní a je dlouhá cca 4 kilometry. Najdete zde 6 zastávek s informačními panely, které Vás seznámí s básníkem a jeho díly. Nedaleko této stezky se nachází naučná stezka Tetovského plavebního kanálu.

Vchynicko-tetovský plavební kanál

Plavební kanál, který byl vybudován na plavení dřeva, začíná asi 2 km od Modravy. Jeho šířka byla 4-5 metrů a hloubka 1,6 metru umožňovala dřevo přepravit i přes nesplavný úsek řeky Vydry.

V dnešní době už se na něm nic nesplavuje – jeho poslední plavba se uskutečnila v roce 1958. Dnes slouží jako přivaděč vody do vodní nádrže a délka kanálu je v dnešní době 14.4. kilometrů.

Délka naučné stezky v okolí kanálu je dlouhá 14.5 km. V lese nad kanálem se nachází Hauswaldská kaple.

Hauswaldská kaple

Přibližně 2.5 km od Srní (modrá naučná stezka) byla v roce 1820 postavena kaplička. Důvodem stavby byla zázračné vvyléčení několika potíží se zrakem. Každý srpen se zde pořádá slavná pouť….

Další tipy:

Pokud jste zde autem, zajeďte se podívat do Modravy , kde si můžete udělat výlet na Tříjezerní slať.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek