Slovinsko – NP Triglav – jezero Bohinj

Jezero Bohinj je další velmi známé jezero Slovinska. Barva jezera je opět tyrkysová a opět se v jeho okolí vyskytuje kostelík, tentokrát skoro na jeho břehu.

Okolo jezera je mnoho možností ubytování – ať už hotelů, penzionů nebo kempů. Zároveň je zde několik pláží, kde se lze vykoupat….

V okolí jezera se nachází spoustu míst, které můžete navštívit. Příkladem jsou koryta řeky Mostnica, slap Mostnica, lyžařské středisko Vogel a horské turistické trasy, Slap Savica, Slap Grmečica a další.

Mostnica Slap

Ve vesnici Stará Fužina můžete zaparkovat auto na veřejném placeném parkovišti a odtud se vydat po stezce, která Vás zavede nedaleko koryt řeky Mostnice. Procházka je to opravdu pěkná a zabere Vám celé dopoledne. Po cestě se můžete zastavit na něco dobrého k jídlu….

Slap Savica

Jeden ze zpoplatněných vodopádů se nachází právě nedaleko jezera Bohinj – řeč je právě o vodopádu Savica. Stezka k němu vede od parkoviště nedaleko Koči pri Savici a je dlouhá asi 1,5 km. Stezka je udržovaná a vystoupáte několik desítek, ne-li stovek schodů. I díky tomu se zde platí vstupné 4 EUR/osoba.

Vodopád je moc pěkný, zhruba 80 metrů vysoký. Nelze se dostat až k němu, jelikož cesta končí zhruba 30 metrů před ním.

Slap Grmečica

Vodopád Grmečica se nachází nedaleko vesničky Nomenj a v jeho jezírku se dá koupat. Cesta k němu vede přes výběhy kraviček, ale nebojte, jsou tu na návštěvníky asi zvyklé….

Více informací ohledně toho, co navštívit ve Slovinsku, najdete zde.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek