Náš výlet do New Yorku a Washingtonu 2018 – část II. – Washington DC

Když jsme přilétli do New Yorku, ubytovali jsme se a jelikož už byl večer a my byli po celém dni cestování utahaní, šli jsme spát.

Ráno jsme si zase sbalili věci a vydali se směrem k 33.ulici, odkud nám jel autobus do Washingtonu. Lístky jsme si koupili předem na webových stránkách MEGABUS a zpáteční jízdenka z New Yorku do Washingtonu stála cca 20 dolarů.

Cesta do Washingtonu trvala cca 4 hodiny a 15 minut. Výhodou této přepravní společnosti je nízká cena jízdenek (pokud si jízdenku koupíte včas), frekvence autobusů (jezdí cca každou hodinu) a wifi na palubě.

Na cestě…. 🙂

Do Washingtonu jsme dorazili okolo poledne na autobusové nádraží Union Station, které se nachází přímo v centru Washingtonu.

Jelikož byl čas oběda, nadlábli jsme se ve fastfoodu Shake Shack (lepší McDonald). Pokud tento fastfood navštívíte, určitě nemějte ,,velké oči“ jako my… Dali jsme si totiž Shack burgra, Hamburgera a dvoje Bacon&Cheese fries (hranolky se sýrovou omáčkou a slaninou). Můžeme říct, že to všechno bylo opravdu dobré, aleje to taková porce kalorií, že jsme si museli chvilku odpočnout, než jsme se vydali dál….

Po obědě jsme vyrazili právě od zmiňovaného Union Station směrem ke Kapitolu okolo budovy Nejvyššího soudu USA, budovy Thomase Jeffersona.

Kapitol – Washington D.C.

Asi každý zná z fotek nebo televizních obrazovek sídlo Senátu a sněmovny reprezentantů. Tato budova je velmi dominantní a to je dobře, protože sem asi míří každý turista. budovu tak asi těžko někdo přehlédne….

Kapitol, Washington D.C.

Skoro všechny významné budovy se nacházejí právě v centru a obklopují velký park The Mall a National mall and Memorial parks. Díky tomu můžete všechny významné budovy obejít pěšky a zároveň si užijete pěknou procházku při které se máte na co dívat. Právě proto jsme si užili cestu od Kapitolu směrem k Washington Monument. Cestou jsme totiž viděli stavby:

Od Washinton Monument jsme se vydali směrem k Bílému domu.

Druhý den jsme vyrazili metrem podívat se k Pentagonu. Pentagon se nesmí ani fotit, ani natáčet, nesmí nad ním létat žádné drony – zkrátka zde platí plno přísných opatření.

Z petnagonu jsme se vydali na Arlingtonský hřbitov, kde jsou pochovaní významní vojáci. Hřbitov je obrovský…

Z Arlingtonu jsme se prošli přes řeku Potomac až k Lincoln Memorial. Odtud pak zase přes parky zpět pomalu k Union Station, odkud nám jel autobus zpět do New Yorku. Pro pokračování čtení o naší cestě do New Yorku klikněte zde.

Pěknou mapu centra Washingtonu i s popisky najdete zde.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek