Slovinsko – NP Triglav – Bovec a okolí

Bovec je jedno ze známějších města v Triglavském národním parku. Může to býti využitím vodních sportů na řece Soča, skiareálem Kanin (nejvýše položené lyžařské středisko ve Slovinsku, blízkost vodopádů Boka a Virje, ale zároveň i hory Mangart.

Bovec je outdoorové městečko v Julských Alpách, které se nachází cca 20 kilometrů od hranic s Itálií. V zimě je Bovec lyžarským střediskem, v létě se zase stává městem raftingu a hikingu.

Pokud se chcete dozvědět více informací o raftingu na řece Soče, klikněte zde.

Vodopád Boka

Vodopád boka je nejmohutnější vodopád ve Slovinsku – voda tu padá dlouhých 106 metrů ze skály. Vodopád drží prvenství v množství průtoku vody, není ovšem nejvyšší.

Je jen na Vás, zda se na vodopád kouknete jen z dolní vyhlídky, horní vyhlídky nebo dojdete k prameni řeky Boka. Pokud jedete autem, zaparkujte u hotelu Boka, kde je bezplatné parkoviště.

Spodní vyhlídka

Cesta na spodní vyhlídku je opravdu krátká a velmi nenáročná. Trasa z parkoviště na vyhlídku a zpět je dlouhá cca 1,5 kilometru- zvládnou jí tedy všichni, kteří nepotřebují bezbariérovou cestu.

Zdroj: www.mapy.cz

Horní vyhlídka

Pokud zvolíte horní variantu, počítejte s tím, že cesta vede lesem a po kamenech, takže se nezapomeňtě obout do správných bot. Cesta není dlouhá, zato je pěkně strmá – na trase k vodopádu (cca 1,5 kilometru) musíte překonat výškový rozdíl 522 metrů.

Doporučujeme cestou tam zvolit příkřejší cestu, ale cestou zpět jít pozvolnější cestou směrem k vesnici Žaga. Tato trasa je dlouhá cca 5 kilometrů.

Zdroj: www.mapy.cz

Pramen Boka

Cesta k prameni vodopádu Boka je dlouhá 2 kilometry a musíte při ní překonat výškový rozdíl 556 metrů. Tato trasa tedy naní tolik náročná, jako k horní vyhlídce, ale počítejte s tím, že se zapotíte.

Zdroj: www.mapy.cz

Vodopád Virje

Vodopád Virje se nachází blíže k městu Bovec. Jako výchozí místo můžete zvolit parkoviště u skiareálu a vydat se po turistické trase na Vodopád Virje. Trasa je dlouhá cca 3 kilometry (6 kilometrů i se zpáteční cestou).

Zdroj: www.mapy.cz

Nedaleko vodopádu se nachází Plužensko jezero.

Zdroj: www.soca-valley.com

Kanin – skiareál

V letních měsících se můžete nechat lanovkou vyvézt do lyžařského střediska Kanin. Odtud se můžete vydat po mnoha stezkách zpět do Bovce. Své si tu najdou i nadšenci Ferraty – nachází se zde totiž Adrenalin Park Via Ferrata Sedlo- Prestreljenik. Areál také nabízí možnost paraglidingu nebo edukační stezky.

Více informací o skiareálu najdete zde.

Více informací ohledně toho, co navštívit ve Slovinsku, najdete zde.

Příspěvek vytvořen 64

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek